Hafta Sonu Stilistlik Programı

Moda fikirleri sürekli yenilenme peşinde olup ilham alınabilecek her türlü kaynağa ulaşabilmek için sürekli araştırma yapilir, ki yeni ifadeler de içsel gerceklerden ortaya cikar. Bu yaklaşıma bağlı kalarak, moda okulumuzda Moda Tasarımı ogrencileri temel çizimlerin yaninda kendileri icin gerekli olacak tum malzemeleri ve detaylari ogreneceklerdir, bu da onlarin kisisel gelisimlerinde gerekli olan ozgurluk ve yaraticiliklarini pekistirecektir.

Çalışma Programı

Temel Sanat Çalışmaları

Temel sanat eğitimi çizgi, form, mekân, renk, üç boyutlu yapı, görsel algılama ve inceleme konusunda öğrencileri tasarım fikirlerini en doğru şekilde çizime aktarmalarını sağlar. Öğrencilerin yaratıcı gücü, gözlem becerisi ve duygularını çizim yoluyla ifade etme becerisi geliştirmeleri ağlanır.

Moda İllustrasyonu ve Renkler

Stilistlik programı, tüm boyama ve moda cizim tekniklerini gösterir, bu da tasarim icin gerekli olan hayal edebilme kapilarini acarak sürekli olarak degisik tarzda giysi ve aksesuar tasarlayabilme yetenegi kazandirir.

Trend Analiz ve Sunum

Stilistlik programı boyunca ogrenciler, “sonbahar-kış” tan” ilkbahar-yaz” a, gece kiyafetinden gelinlige kadar pek çok çizim yaparak degisik koleksiyonlar hazirlama becerisine sahip olacaklardir. Dileyen kendisine hedef aldığı alanda da ilerleyebilecektir.

Photoshop ve Illustrator

Öğrenciler Photoshop ve Illustrator programlarıyla, dijital ortama fikirlerini aktararak çalışmalarını görsel olarak etkin bir şekilde sunmayı, teknik çizimi öğrenir.

Moda Tarihi ve Kültürü

Stilistlik eğitim metodu modern zamanlara kadar ulasan moda tarihçesi, kültürü, pazarlama fikirlerini de kapsar ki bu da degisik trend ve egilimlerin daha geniş bir çerçeveden anlaşılmasını, ortaya çıkarılmasını sağlar.

Mini Koleksiyon ve Defile

Stilstlik eğitimi öğrencilerin seçtikleri konseptte hazırlayacaakları mini koleksiyon ile son bulacak. Minimum bir, maksimum üç parçadan oluşacak mini koleksiyon öğrencilerimizin sektörü tanımaları için dışarıda ürettirecekleri defile ile sunabilecekler.

Not: Defile için gerekli bilgiler öğrencilere kayıt esnasında verilecektir.

Uluslararası Geçerli Sertifika

Burgo İstanbul’un Stilistlik Sertifika Programının müfredatı Burgo eğitim standartlarına göre İtalya’da geliştirilmiştir. Bu programın  mezunlarına ‘Stilistlik’ sertifikası verilmektedir.

Program Süresi

Toplam süre: 450 saat

İş İmkanları

Stilistlik programımızı bitiren öğrenciler aşağıdaki alanlarda kariyerlerini geliştirebilirler.

  • Moda Tasarımcısı
  • Stilist
  • Illustratör
  • Moda Danışmanı
  • Blogger ve Moda yayıncılıksetöründe editör.