Hakkımızda

1961 yılında Fernando Burgo tarafından kurulan Istituto di Moda BURGO, 50 yıllık tecrübesini, moda alanında eğitim görmeye istekli öğrencilerle paylaşmaktadır.

Hayallerinizdeki ideal meslek beklentilerinize yardımcı olabilmemiz için,bizim öngördüğümüz yol, gücünüzün günden güne artmasını sağlayan, entelektüel, sanatsal ve teknik bir yoldur.
50 yıldan beri takip ettiğimiz bu yol, size başarının ve mesleki tatminin kapılarını açacaktır.

Eğitim Metodu

İstituto Moda Burgo (IBM) Eğitim metodu kişiye özeldir.Öğretmenler,öğrencilerin yetenek ve seviyelerine göre derse devam ederler.
Öğretmenler İtalya’da sektör tecrübesine sahiptirler ve öğrencileri çalışacakları sektör konusunda güncel bilgilerle donatırlar.
Öğrencilerin eksiği olan konularda detaylı bilgi sunarlar
Programlar her ayın ilk pazartesi günü başlar (Ağustos hariç)
Giriş sınavı gerekmez

Kitaplarımız

IMB Milano tarafından hazırlanan ve Milano’da basılan eğitim kitapları kullanılır.
Uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ile hazırlanan ‘’İL Modelismo ‘’ ve ‘’İL Figurino’’
dünya modası takip edilerek sürekli yenilenmekte ve geliştirilmektedir.
Bu anlamda Türkiye’de kendi kitabı olan tek moda okulu İstituto di Moda Burgo ‘dur.

‘’İl Modelismo’’
‘’Il Figurino’’

IL Modelismo ‘’Pattern Making’’ Kalıp konusunda en etkin kitaplardan biridir.
20 yılı aşkın bir referans ile moda uzmanları tarafından hazırlanmıştır.Metin Ingilizce yazılmış olup İtalyan öğretmenler tarafından uygulamalı olarak eğitim verilmektedir.

Sadeleştirilmiş yöntemleri ve grafik tasarımlarındaki önemli bilgilere ağırlık vermesi nedeni il Moda Tasarımcıları tarafından tercih edilen bir kitaptır. Koleksiyon hazırlayan tasarımcılar için iyi bir rehberdir.

Programlar

Stilistlik
Moda Tasarımcısı
Profesyonel Terzilik
Kalıp
Kısa Programlar

Mücevherat,  Erkek Giyim, Kadın Giyim,  Çocuk Giyim, Iç Giyim, Ayakkabı,  Moda Aksesuarları,  Plaj Kıyafeti,  Tiyatro Kostüm,  Gelinlik tasarım programları

IMB Turkey TV8 Ajanda Programı

Dünyada IMB

aroundtheworld

Istituto di Moda Burgo okulumuzun merkezi İtalya’dadır. Dünya çapındaki  IMB kalite garantisi kapsamında  eğitim verilen üleker: Meksika, Endonezya, ABD, Kanada, Yunanistan, Çin, Malezya, Güney Afrika, Ürdün, Ermenistan, Suudi Arabistan, Peru, Mısır, Breziya, Türkiye, Armenia,  Arnavutluk, Kosovo, Nijerya, Rusya, İsviçre’yi sıralayabiliriz ayrıca kamu ve özel üniversitelerle ve moda okullarıyla olan işbirliğini de sayabiliriz; Japonya, Çin, Avusturya, Singapur, Yeni Zellanda vd..